ТИП НА ДЕНОТ (06.10.2023, 20:45) ЛЕЧЕ – САСУОЛО

Тип на денот
Тип на денот

Денес понудата за кладење е за нијанса послаба, за разлика од претходните неколку и следните неколку дена. За вас издвоивме натпревар од италијанската Серија А каде што ќе се сретнат екипите на Лече и Сасуоло.

Тежок пораз во минатото коло од Наполи

Минатата сезона Лече ја оствари својата примарна цел, а тоа беше да обезбедат опстанок во италијанската елита, па на крајот завршија на 16-то место со пет бода повеќе во однос на тимовите кои на крајот беа елиминирани. Исто така треба да нагласиме дека и минатата сезона беше повратничка за оваа екипа бидејќи во Серија Б го обезбедија првото место и обезбедија директен пласман. Се разбира дека и оваа сезона приоритет ќе им биде опстанокот. Засега играат солидно, а тоа го докажува 7-то место на табелата. Во првите пет натпревари беа без пораз, додека во последните два натпревари врзаа исто толку и порази.

Сасуоло е непредвидлив тим

Полни 10 години поминаа откако Сасуоло стигна до својот премиерен пласман во најквалитетниот ранг на италијанскиот фудбал, а како заклучок слободно може да кажеме дека досега немаа проблеми ниту еднаш во однос на опстанокот. Тие во 2016 дури стигнаа и до пласман во групната фаза Лига Европа. Како и да е, во минатата сезона играа релативно добро и на крајот го презедоа 13-то место на табелата. Нешто слично сценарио очекуваме и оваа година. Во седум изиграни натпревари собраа 9 бода, а нивниот учинок е 3 победи, 0 реми и 4 порази. Повторно може да кажеме дека овој тим има амбиции само за навремен опстанок и ништо повеќе.

Очекување

Лече започна одлично, меѓутоа како што времето изминува, така и овој тим игра се послабо и послабо. Сасуоло пак после победата над Јувентус и Интер, во минатото коло беа поразени од Монца на домашен терен. Па кога можеше да „паднат“ тие два великани, може и Лече. Малку посигурно е да типуваме дека Сасуоло ќе остане непоразен.

ТИП

ЛЕЧЕ – САСУОЛО – Х2 @ 1.56 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*