Натпревар со традиција (06.102.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на романската прва лига ќе се сретнат екипите на Крајова и Херменштад.

Крајова е на 10-та позиција со вкупно 12 бода и учинок од 4 победи, 0 реми и 7 порази.

Херменштад е на 5-то место со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 6 реми и 2 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно три пати и на сите тие натпревари се постигнувааат по мал број погодоци, поточно најмногу два, па веруваме и денес дека ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*