Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од холандската Ерсте дивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Хелмонд и Јонг Утрехт. Домаќините во изминатите девет кола освоија 10 бода, додека гостите имаат еден бод повеќе, поточно 11.

Хелмонд – Јонг Утрехт – 1 @ 1.73 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Хелмонд беше 2.05, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 1.73 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*