Тикет на денот е-Спорт (05.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Остана уште само еден чекор за дел од тимовите успешно да ги поминат квалификациите на CCT East Europe Series #3: Closed Qualifier.

Metizspor – Zero Tenacity – 1 @ 1.57 во Bet365

Ова е идеална можност за Metizspor да му се одмазди на Zero Tenacity за поразот од пред половина месеци. Metizspor досега беше одличен и со две победи го освои првото место во групата Б, додека Zero Tenacity по драма успеа да заврши втор во групата Ц. Ќе биде интересен меч за сите љубители на CS:GO, но дефинитивно не и за играчите кои ќе бидат под голем притисок бидејќи само победникот се пласира во следната фаза. Наш предлог е 1 со квота 1.57 во Bet365.

The Prodigies Sweden – Illuminar Gaming – 2 @ 1.53 во 22Bet

Prodigies Sweden беше одличен во групата А и со две победи го освои врвот, но тоа што загрижува се нивните два порази по ред од KS и Nexus Gaming. Токму тоа ќе се обиде да го искористи Illuminar кој игра променливо во изминатиот период, односно има три победи и два порази на претходните пет пресметки во сите натпреварувања. Сепак, ние очекуваме победа за нив и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*