Натпревар со традиција (05.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Смоуха и Араб Контракторс.

Смоуха е на 3-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 0 порази.

Араб Контракторс е на 15-то место со вкупно 1 бод кој го имаат освоено преку 0 победи, 1 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат без многу погодоци, поточно на сите дуели се постигнуваат по најмногу два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.56 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*