Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.10.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од романската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Клуж и Сепси. Клуж во изминатите пет натпревари запиша четири победи и еден пораз, додека Сепси има само една победа, едно реми и три порази.

Клуж – Сепси – 1 @ 1.50 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Клуж беше 1.80, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 1.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*