Тикет на денот е-Спорт (04.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ви нудиме мало „освежување“ во нашиот тикет од е-Спортот, а станува збор за фудбал со автомобили, односно Rocket League.

NXT – Heet – 1 @ 1.53 во Bet365

Nxt е на добар пат да обезбеди нокаут-фаза на турнирот Elite Series 2023 Fall затоа што се наоѓа на третата позиција со три победи и еден пораз, а во плејофот се пласираат првите шест екипи. Всушност и Heet има три триумфи и еден пораз, но полоша гол-разлика и затоа е четвртопласиран на табелата. Денешната битка ќе значи и скок на победникот во топ-2, а тоа е место кое води во полуфиналето. Со оглед на резултатите на двете екипи во изминатите пет натпревари, може да заклучиме дека Nxt е фаворит и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

Myth Esports – Join The Force – 1 @ 1.40 во 22Bet

Ако некој е пријатно изненадување, тогаш тоа дефинитивно е Myth Esports кој славеше на изминатите три дуели против Sick, mCon и Heracles, па заслужено се наоѓа на врвот во групата. Join The Force е еден од најслабите тимови на турнирот и денеска нема големи шанси да го изненади нивниот ривал, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*