ТИП НА ДЕНОТ (02.10.2023, 21:00) ФУЛАМ – ЧЕЛЗИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес во рамките на категоријата „тип на денот“ одлучивме да ви претставиме дуел од англиската Премиер лига каде што ќе се сретнат екипите на Фулам и Челзи. Овој натпревар е закажан за во 21:00 часот.

Продолжува серијата од септември и во новиот месец!?

Во изминатиот месец, екипата на Фулам изигра фантастични натпревари и на 4 дуели беа поразени само еднаш и тоа од Манчестер Сити. Последниот натпревар го изиграа во рамките на Карабао купот  каде што славеа со резултат 2-1 против екипата на Норвич. Досега овој тим изигра шест натпревари во Премиер лигата и остварија учинок од две победи, две реми и два порази. Со осум освоени бода се наоѓаат на 12-то место на табелата, па фановите на овој тим можат да бидат комплетно задоволни бидејќи конкуренцијата овој пат е огромна.

Крајно време е за победа!

Челзи и оваа сезона се мачи, а Покетино никако да влезе во победничка серија. Тие остварија само една победа во шест натпревари во домашното првенство, а нешто подобри резултати запишаа во рамките на англиските купови. Во моментов имаат само пет бода, а тоа е доволно само за 15-то место на табелата и искрено не е учинок кој е карактеристичен за тимот од Лондон. Во изминатата сезона не успеаа да го победат Фулам, па веруваме дека сега ќе дадат се од себе за да ја остварат толку многу посакуваната победа.

Очекување

Според сите параметри, фаворит за трите бода на овој натпревар е тимот на Челзи и искрено веруваме дека ова е одлична шанса за да запишат победа.

ТИП:

ФУЛАМ – ЧЕЛЗИ – 2 @ 2.05 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*