Натпревар со традиција (02.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Торино и Верона.

Торино е на 11-то место со вкупно 8 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 2 реми и 2 порази.

Верона е на 14-то место со вкупно 7 бода и учинок од 2 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни натпревари играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*