Натпревар со традиција (01.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Удинезе и Џенова.

Удинезе е на 18-та позиција со вкупно 3 бода и учинок од 0 победи, 3 реми и 3 порази.

Џенова е на 11-то место и досега имаат освоено 7 бода преку 2 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат најмногу по два гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*