Тикет на денот (петок, 29.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес е само вовед во фантастичен кладилничарски викенд, а овој петок понудата е одлична. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Хофенхајм – Дортмунд – ГГ4+ @ 2.10 во Mozzart

Хофенхајм овој дерби натпревар го дочекува како подобро пласиран од Милионерите. После премиерниот пораз од Фрајбург на домашен терен, Хофенхајм врза четири победи и на тие дуели постигнаа дури 11 погодоци. Дортмунд се уште живее под шок од минатата сезона, па веруваме дека ќе дадат се од себе за да се оправдаат за минатата сезона. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и очекуваме голеада. Наш предлог е ГГ4+ со квота 2.10 во Mozzart.

Кортрајк – Серкл Бриж – 2 @ 1.70 во 22Bet

Рековме уште на стартот на белгиската Жупиле Лига дека Кортрајк оваа година е најсериозен кандидат за преселба во понизок ранг. Овој клуб западна во финансиски проблеми, а преодниот рок го сработија доста лошо. Со оглед на овие информации, воопшто не е чудно што се наоѓаат на последното место со само два освоени бода. Серкл Бриж има два врзани порази, а искрено и не се некоја голема шанса за првите три бода да ги земе Кортрајк бидејќи играат незгодно на гости. Типуваме 2 со квота 1.70 во 22Bet.

ВПС – Интер Турку – 1 @ 1.82 во Bet365

Финската лига е пред самиот крај, а на три кола пред крајот, актуелниот шампион Хелсинки има четири бода повеќе од КуПС. ВПС е во фантастична серија и тие успеаа да врзат дури 12 последователни победи, а тоа е факт кој што не смее да остане неспоменат. Гостите се искрено без некој голем мотив и моментално ја имаат 6-та позиција и до крајот можат да стигнат само на едно место погоре. Домаќините „бркаат“ заверка за пласманот во Лига Европа, па очекуваме 13-ти триумф по ред. Наш предлог е 1 со квота 1.82 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*