Натпревар со традиција (29.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на белгиската Жупиле Про лига се сретнуваат екипите на Кортрајк и Серкл Бриж.

Кортрајк е на последната позиција со вкупно освоени 2 бода преку 0 победи, 2 реми и 6 порази.

Серкл Бриж е на 7-то место и досега имаат освоено 12 бода преку 4 победи, 0 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно во сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*