Натпревар со драстичен пад на коефициентот (29.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од француската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Ниорт  и Дижон. Домаќините се одлично позиционирани, поточно ја имаат втората позиција со вкупно 14 бода, додека гостите се на втората половина од табелата, поточно на 11-то место со вкупно 8 бода.

Ниорт – Дижон – 2 @ 2.40 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Дижон беше 2.75, а во моментов бележи пад од скоро 13% и се плаќа со квота 2.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*