Тикет на денот е-Спорт (28.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Љубителите на популарната видео-игра CS:GO и денеска ќе може да уживаат во натпреварите од CCT East Europe Series 2, каде што се играат два четвртфинални дуели.

Bad News Eagles – Sprout – 1 @ 2.10 во Bet365

Овие екипи се познаваат многу добро, а Sprout ќе сака да ја заборави 2022 година што е можно побрзо бидејќи загуби дури три пресметки од Bad News Eagles во тој период. Во моментов тимовите имаат променлива форма, односно три победи на претходните четири меча оствари Bad News Eagles, откако ги совлада Los Kogutos, Cloud9 и Zero Tenacity, додека Sprout беше подобар од 00Nation и 9Pandas Esports, а загуби од Sinners и ex-00Nation. Со оглед на тие резултати, наш фаворит ќе биде Bad News Eagles и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Alternate aTTAx – Apeks – 1 @ 1.66 во 22Bet

Apeks ќе има тешка задача против Alternate Attax, иако тој тим во минатото им беше „лесна жртва“ зашто го совлада на четири од пет меча, но во август годинава забележавме дека ситуацијата е променета и квалитетите на екипите се речиси израмнети. Alternate Attax во изминатиот период оствари три големи триумфи и така доаѓа како фаворит против Apeks, кој славеше само еднаш во истиот период. Наш предлог е 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*