Натпревар со традиција (28.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А ќе се сретнат екипите на Џенова и Рома.

Џенова е на 16-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 3 порази.

Рома е на 14-та позиција и досега имаат освоено 5 бода преку 1 победа, 2 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*