Натпревар со драстичен пад на коефициентот (28.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шпанската Ла Лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Селта Виго и Алавес. Селта е на 18-та позиција со само четири бода, додека Алавес има 6 бода и се наоѓа на 16-то место на табелата.

Селта – Алавес – 1 @ 1.61 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Селта беше 1.92, a во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 1.61 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*