Натпревар со традиција (27.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Лацио и Торино.

Лацио е на 15-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 3 порази.

Торино е на 9-та позиција со вкупно 8 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 2 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат без многу погодоци, поточно во сите тие натпревари најмногу се постигнуваат по два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*