Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од турската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Адана Демирспор и Бешикташ.

Домаќините се наоѓаат на 10-та позиција со вкупно 8 бода, додека Бешикташ е на 5-та позиција и има 2 бода повеќе, односно на салдото имаат вкупно 10 кои ги имаат освоено преку 3 победи, 1 реми и 1 пораз.

Адана Демирспор – Бешикташ – 2 @ 1.91 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Бешикташ беше 2.37, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*