Тикет на денот (вторник, 26.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во наредните три дена нема натпревари од европските купови, но затоа имаме вонредно коло во две јаки лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Истанбулспор – Галатасарај – 2&2+ @ 1.60 во Mozzart

Само три екипи се уште немаат победа во новата сезона од турската Супер лига. Една од нив е Исанбулспор, но треба да се нагласи дека досега имаат изиграно само четири натпревари и имаат два заостанати натпревари. Едниот им е овој против Галатасарај кој  беше одложен поради настапот во ЛШ каде што Турците изиграа реми против Копенхаген со резултат 2-2. Галатасарај веруваме дека има капацитет да го надигра тимот на Истанбулспор и затоа типуваме 2&2+ со квота 1.60 во Mozzart.

Венеција – Палермо – 0-2 @ 1.75 во 22Bet

Стартот на сезоната во Серија Б беше добар и за едните и за другите. Венеција има два бода повеќе од Палермо, но и натпревар повеќе. Венеција се уште нема пораз, покрај три победи имаат и три реми, а за 540 минути примија само два погодоци. Ист број голови прими и Палермо на пет натпревари. Тие победија три пати, а по еднаш ремизираа и изгубија. Тој пораз го доживеаа во минатото коло бидејќи во петокот во Палермо бидејќи ги победи Косенца со минимален резултат. Овде повторно очекуваме минимален број на голови и типуваме 0-2 гола со квота 1.75 во 22Bet.

Оксер – Анеси – 1 @ 1.60 во Bet365

Гостите неочекувано останаа во Лига 2 и тоа само поради одлуката на фудбалскиот сојуз. Сепак успеаа брзо да се навикнат на тој факт и после 7 кола имаат сосема солидни 10 бода на своето салдо. Нив главната цел им е да не се повтори минатата сезона каде што завршија во црвената зона. За Оксер е единствено важно да направат обид за да се вратат во елитата, но и тоа нема да биде лесна задача со оглед на големата конкуренција. Сепак овде домаќините се издвојуваат како поквалитетни и очекуваме лесна победа за нив. Наш предлог е 1 со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*