Натпревар со традиција (26.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на австрискиот куп се сретнуваат екипите на Капфенберг и Лафинц.

Капфенберг во последните пет натпревари запиша три победи, еден пораз и едно реми.

Лафинц во истиот временски период оствари три победи и два порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно во сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.53 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*