Натпревар со традиција (25.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Премиер лига се сретнуваат екипите на Бохемианс и Шелбурн.

Бохемианс е на 5-то место со 48 бода и учинок од 13 победи, 9 реми и 8 порази.

Шелбурн е на 4-та позиција и досега имаат освоено 12 победи, 13 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни натпревари играат без многу погодоци, поточно на нивните натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*