Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија Ц – Група Ц кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Монтероси и Таранато.

Домаќините се на 18-та позиција и досега имаат освоено само 2 бода преку 2 реми и 2 порази, додека гостите се на 12-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 1 пораз.

Монтероси – Таранто – 2 @ 2.65 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Таранто беше 3.22, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 2.65 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*