Натпревар со традиција (24.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на белгиската Жупиле Про лига се сретнуваат екипите на Андерлехт и Клуб Бриж.

Андерлехт е на 2-та позиција со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 1 пораз.

Клуб Бриж е на 3-та позиција со вкупно 13 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 1 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмногу два погодоиц, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*