Натпревар со традиција (22.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската серија А се сретнуваат екипите на Лече и Џенова.

Лече е на 4-та позиција со вкупно 8 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 0 порази.

Џенова е на 13-та позиција и има освоено вкупно 4 бода преку 1 победа, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 2.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*