Натпревар со традиција (19.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на Премиер лигата од Ерменија се сретнуваат екипите на Ширак и Арарат.

Ширак е на 9-та позиција со вкупно 3 бода и учинок од 1 победа, 0 реми и 6 порази.

Арарат е на 4-то место и досега имаат освоено 13 бода преку 4 победи, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи во меѓусебните четири дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.84 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*