Натпревар со традиција (18.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Салернитана и Торино.

Салернитана е на 18-та позиција со вкупно 2 бода и учинок од 0 победи, 2 реми и 1 пораз.

Торино пак има четири бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 1 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните три натпревари меѓусебе играат без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*