Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од данската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Оденсе – Силкеборг. Домаќинтие во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите пак во истиот временкси период имаат остварено четири победи и едно реми.

Оденсе – Силкеборг – 2 @ 2.30 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Силкеборг беше 2.70, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 2.30 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*