Тикет на денот (четврток, 14.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда и не е кој знае колку добра, но за вас се одлучивме да спремиме супер дабл кој има огромни шанси за пролаз. Ова е нашиот тикет за денес.

Форталеза – Коринтијанс – 1X&0-2 @ 1.95 во Mozzart

Форталеза со години наназад прикажува солидни партии во Серија А, а во минатата сезона оваа екипа заврши на осмото место на табелата. Сето тоа им донесе пласман во Копа Судамерикана каде што стигнаа до полуфинале. Што се однесува до Серија А, моментално се на 8-то место на табелата, а во минатото коло оваа екипа беше поразена на гостувањето кај Флуминензе. Сега во гости им доаѓа тимот на Коринтијанс кој не игра баш според очекувањата оваа сезона. Тие моментално се наоѓаат на 13-то место, а целта им е да обезбедат пласман во квалификациите за Копа Судамерикана. Форталеза веруваме дека ќе останат непоразени на овој натпревар, па затоа типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.95 во Mozzart.

Платенсе – Ланус – 3+ @ 2.70 во Bet365

Домаќините моментално се наоѓаат на 13-то место на табелата и досега имаат освоено само еден бод и тоа на домашен терен против Дефенса Хустисија. Пред тоа доживеаа очекуван пораз на гостувањето кај Бока Јуниорс, па воопшто не е чудно што се наоѓаат на долниот дел на табелата. Исто така ниту Ланус нема кој знае каков импресивен учинок, поточно и тие имаат 1 бод и учинок од два порази и едно реми во последното коло. Овие две екипи се слични по квалитет, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог е 3+ со квота 2.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.26

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*