Натпревар со традиција (14.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на Премиер лигата од Саудиска Арабија ќе се сретнат екипите на Ал Вехда и Дамак.

Ал Вехда е на 9-то место со вкупно 6 бода и учинок од 2 победи, 0 реми и 3 порази.

Дамак е на 16-то место и досега имаат освоено 3 бода преку 0 победи, 3 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*