Натпревар со традиција (13.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на израелската Лига Алеф – север се сретнуваат екипите на Макаби Кириајт и Хапоел Буене.

Макаби Киријат во последните пет натпревари запиша две победи и три реми што значи дека се во добра форма.

Хапоел Буене изигра еден натпревар во рамките на новата сезона и запиша победа, но првенството го започна со -4 бода поради одлука на фудбалскиот сојуз на Израел.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат најмногу по два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*