Тикет на денот (среда, 13.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

За жал понудата денес е катастрофална бидејќи завршија квалификациите и сега сме во исчекување на стартот на клупскиот фудбал. Ова е нашиот супер дабл за денес.

Интернационал – Сао Пауло – 1 @ 2.20 во Mozzart

Првиот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од бразилската Серија А каде што ќе се сретнат екипите на Интернационал и Сао Пауло. Домаќините моментално се на 14-то место на табелата, а сигурно е дека овој тим до крајот на првенството ќе даде се од себе за да стигне до 12-та позиција кој ана крајот на сезоната носи пласман во квалификациите за Копа Судамерикана. На последните пет натпревари Интернасионал се без победа, поточно во тој период запишаа три реми и два порази.Во гости им доаѓа Сао Пауло, тимот кој има доста проблеми во последно време, а најдобар доказ ни е фактот што последната победа овој тим ја оствари во јули. Овде очекуваме победа за домаќините, а коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 2.20.

Химназија – Велез – 2 @ 2.70 во Bet365

Домаќините во минатото издание од аргентинскиот шампионат завршија на 22-то место на табелата, но најважно за нив беше што повторно обезбедија опстанок и се дел од елитата. Во минатото коло го доживеаа третиот последователен пораз, па слободно може да констатираме дека на овој натпревар влегуваа со лошо расположение. Велез има пак големи амбиции во Лига купот и во првите три натпревари од ова натпреварување запишаа две победи и еден пораз. На прв поглед делува дека Велез се поспремни на овој натпревар, па затоа типуваме 2 со квота 2.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*