Натпревар со драстичен пад на коефициентот (13.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од еквадорската Серија Б кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 22:00 се сретнуваат екипите на Кунибуро и Чакаритас. Кунибуро после 29 изиграни натпревари собраа 36 бода, додека Чакаритас има 34 бода и се наоѓа на 8-та позиција.

Кунибуро – Чакаритас – 1 @ 1.74 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Кунибуро беше 2.02, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.74 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*