Тикет на денот (вторник, 12.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес на програмата имаме доста интересни дуели кои ќе се играат ширум Европа, но и во Јужна Америка, па во следните неколку дена ни претстои период со слаба понуда. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Норвешка – Грузија – 3+ @ 1.75 во Mozzart

Норвежаните започнаа доста послабо за разлика од тоа што го очекувавме во минатите квалификации и сега слободно може да кажеме дека настапот на ЕУРО е доведен во прашање. Во овој момент, Халанд и другарите се на третото место на табелата со два бода помалку во однос на Шпанците кои притоа имаат и натпревар помалку. На четири изиграни дуели доживеаа два порази, едно реми и оваа репрезентација во минатото коло го запиша првиот триумф. Грузија има ист број бодови како и Норвешка, но во минатото коло доживеа тежок пораз од Шпанците каде што примија седум гола. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Италија – Украина – 1/1 @ 2.30 во 22Bet

Вториот дуел за дневниот тикет ни доаѓа од Милано каде што Италија ќе ја пречека селекцијата на Украина. Италијанците очекуваа многу повеќе во досегашниот тек од квалификациите, а во моментов се наоѓаат на третото место на табелата со три бода помалку од Украина. Во минатото коло Италијанците ремизираа против Македонија и сега се во доста тешка позиција. Украина пак исто така ремизираше, но тој бод вреди многу повеќе бидејќи го зедоа од селекцијата на Англија. Сепак овде, Азурите се издвојуваат како огромни фаворити и веруваме дека ќе доминираат на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 2.30 во 22Bet.

Перу – Бразил – 4+ @ 2.70 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од Јужна Америка каде што силата ќе ја мерат селекциите на Перу и Бразил. Примарната цел на Перу е секако пласманот на Мундијалот, но впечатокот е дека тоа ќе биде доста тешка задача. Во првото коло изиграа солидно на гостувањето кај Парагвај и успеаа да земат бод против незгодниот домаќин бидејќи тој дуел на крајот заврши без погодоци. Бразил пак имаше релативно лесен натпревар бидејќи во гости им беше селекцијата на Боливија и без поголеми проблеми победија на тој натпревар. Овде очекуваме отворен и ефикасен дуел, па типуваме 4+ со квота 2.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*