Тикет на денот (сабота, 11.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште два дена се играат квалификациите за ЕУРО, па од наредниот викенд продолжуваат шампионатите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Исланд – Босна и Херцеговина – 2 @ 2.80 во Mozzart

Со поразот во Луксембург, Исланд остана без шанси да игра во Германија во наредното лето на ЕУРО. Златните денови за фудбалот на Островот се зад нас, па големо е прашањето кога ќе се случи повторно да играат на некое големо натпреварување. Сега имаат само три бода од пет натпревари и треба да се случи чудо за да стигнат до второто место. Првото место е резервирано за Португалија, додека втората позиција сериозно ја „нападнаа“ Босанците, а искрено веруваме дека и овде ќе ги земат трите бода. Наш предлог е 2 со квота 2.80 во Mozzart.

Летонија – Велс – 0-2 @ 1.83 во 22Bet

Се сомневаме дека овие две селекции ќе ги гледаме во Германија. За Летонците сме сигурни, а Велшаните се уште имаат некои шанси. После учеството на Мундијалот се очекуваше Велс да бидат многу подобри во квалификацискиот циклус. Почнаа одлично и со гол во последната секунда зедоа бод во Хрватска, а потоа ги победија и Летонците во Кардиф. Балтичката селекција се уште нема освоено бод во овие квалификации, па за нив шансите за пласман на ЕУРО не постојат. Овде веруваме дека ќе гледаме мирен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 1.83 во 22Bet.

Елденсе – Алкоркон – 1 @ 2.45 во Bet365

Во рамките на шпанската Сегунда, екипата на Елденсе го дочекува тимот на Алкоркон. Домаќините започнаа сосема добро и после четири кола имаат две победи и два порази. Славеа против Картахена во гости на премиерата, а го победија и поранешниот прволигаш Еибар на домашен терен, додека поразите стигнаа во дуелите на гости. Алкоркон минатата сезона ја помина во третата лига, но брзо се вратија во Сегунда и сега имаат за цел да останат тука што повеќе. Овде веруваме дека домаќините ќе успеат да победат, па типуваме 1 со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 12.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*