Тикет на денот (недела, 10.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

 Уште еден ден е пред нас каде што имаме воглавно натпревари од квалификациите за ЕУРО, но и натпревари од некои послаби лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ирска – Холандија – 2 @ 1.73 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот дуел ни доаѓа од квалификациите за ЕУРО, група Б. Во оваа група, Французите се огромни фаворити за пласман на ЕП, додека за второто место очекуваме голема битка. Домаќините во претходното коло oчекувано беа поразени бидејќи се натпреваруваа со Франција , додека гостите победија против Грција и имаат еден натпревар помалку за разлика од другите тимови и тоа им дава минимална предност пред другите. Ние овде веруваме дека Холанѓаните ќе ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 1.73 во Mozzart.

ЦРБ – Виториа – Х2 @ 1.63 во 22Bet

Екипата на ЦРБ мора да признаеме дека играат фантастично во последно време, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша три победи и две реми, па во моментов се наоѓаат на 10-та позиција, но од топ позициите ги делат само неколку бода. Виториа од друга страна е на лидерската позиција и како што стојат работите тие се спремни да ја исполнат својата цел и да се преселат во елитниот ранг од бразилскиот фудбал. Овде очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.63 во 22Bet.

Хамарби ТФФ – Боден – 1 @ 1.78 во Bet365

Последниот дуел на овој тикет ќе биде помеѓу две екипи кои се во многу различна форма. Домаќините немаат пораз на последните пет натпревари, а гостите пак во истиот временски период немаат триумф, што јасно кажува дека се во спротивна форма. Хамарби ТФФ тешко дека ќе успее да стигне до позициите кои водат во повисок ранг, но барем ќе направи се за да обезбеди опстанок. Боден сосема заслужено се наоѓа на последното место бидејќи од 20 изиграни натпревари има само четири победи, а со вакво темпо не им предвидуваме светла иднина. Наш предлог е 1 со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*