Натпревар со традиција (09.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англиската Лига 2 се сретнуваат екипите на Кроули и Њупорт.

Кроули е на 16-то место со вкупно 8 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 2 реми и 2 порази.

Њупорт е на 6-то место и досега имаат освоено 10 бода, а нивниот учинок е 3 победи, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнува по најмалку еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*