Тикет на денот (петок, 08.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Покрај натпреварите од квалификациите за ЕУРО, денес на програмата ќе имаме и натпревари од европските лиги, па со тоа понудата ќе биде подобра. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кипар – Шкотска – 2&0-3 @ 1.90 во Mozzart

Ако некој е хит на досегашните квалификации, тогаш тоа е селекцијата на Шкотска. Тие во првите четири натпревари забележаа исто толку и победи, а примија само еден гол, па со крупни чекори одат кон континенталниот шампионат. Играа и на претходното ЕУРО, но искрено не се прославија кој знае колку. Кипарците три пати играа и три пати беа поразени, па повеќе немаат никакви шанси за пласман. Овде веруваме дека гостите ќе победа, но и трите бода им се многу важни. Типуваме 2&0-3 гола со квота 1.90 во Mozzart.

Луксембург – Исланд – 1Х&0-2 @ 2.20 во 22Bet

После две врзани победи, селекцијата на Луксембург се врати во игра за освојување на второто место во оваа група. Јасно е дека Португалците се без конкуренција, а како што сега стојат работите, за второто место ќе се борат Словаците и Луксембург, додека шансите за БиХ се значително помали. Луксембург е во добра позиција и веруваме дека ќе дадат се од себе за да стигнат до посакуваната позиција. Исланд од друга страна еден период беше вистински хит и играа на ЕУРО и на Мундијалот, но сега се во голем пад. Наш предлог за овој натпревар е 1Х&0-2 гола со квота 2.20 во 22Bet.

Вилем II – Мастрихт – ГГ3+ @ 1.95 во Bet365

Еве и еден натпревар од клупскиот фудбал. Во Холандија се игра редовното коло во Ерсте дивизијата, а во еден натпревар ќе се сретнат екипите на Вилем и Мастрихт. Од домаќините очекуваме многу повеќе, а ти успеаа да соберат само пет бода од четири кола. Имаат само една победа и тоа против слабиот Дордрехт, додека минатата седмица беа убедливо поразени од Бреда на домашен терен. Мастрихт има седум бода од три натпревари, па и тие не може да ги категоризираме како тим кој е во добра форма. Ние овде очекуваме ГГ3+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*