Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за ЕУРО кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Денес од 20:45 се сретнуваат екипите на Луксембург и Исланд. Домаќините во последните пет натпревари остварија две победи, два порази и едно реми, додека Исланд во истиот временски период запиша четири порази и една победа.

Луксембург – Исланд – 1 @ 2.70 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Луксембург беше 3.20, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 2.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*