ТИП НА ДЕНОТ (06.09.2023, 20:45) УЦ ДАБЛИН – ДЕРИ СИТИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од ирската најсилна лига помеѓу УЦД и Дери Сити.

УЦД со една нога во втора лига

УЦД се наоѓа убедливо на последната позиција и во секое следно коло се се поблиску до елиминација во втората ирска лига. Од 28 изиграни натпревари собраа само 10 бода што е навистина премалку за да бидат дел од елитата во Ирска. Тимот се наоѓа во катастрофална форма и на последните пет меча запиша четири победи и само едно реми. Сега на гости им доаѓа еден од најсилните тимови во лигата и ќе им биде потребно „чудо“ за да дојдат до бодови. Тимот веќе со една нога е во втора лига и нема шанси да се спаси од испаѓање.

Дери Сити не се откажува од титулата

Дери Сити е на второто место и има големи амбиции за да ја преземе лидерската позиција, но големо е прашањето колку ќе успеат во тоа. Со победа на овој меч ќе се доближат на четири бода до лидерот, па не се откажуваат од титулата, иако нема да биде лесно бидејќи нема уште многу натпревари до крајот на сезоната. Тимот се наоѓа во одлична форма и е апсолутен фаворит на овој меч. Покрај квалитетот и традицијата е на нивна страна, па така Дери Сити ги доби сите пет меѓусебни дуели против УЦД. Трите бода на овој меч не треба да бидат доведени во прашање и само прашање е со колкава разлика ќе победи гостинот.

Очекување

Гостинот е апсолутен фаворит и се е на негова страна, па очекуваме победа изразена со повеќе голови и ефикасен меч.

ТИП:

УЦ Даблин – Дери Сити – 4+ @ 1.95 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*