Тикет на денот (среда, 06.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес понудата е катастрофална, а веќе од утре ќе започнат квалификациските натпревари за ЕУРО. Во секој случај, ниту денес нема да ве оставиме без тикет. Ова е нашиот супер дабл тикет за денес.

Далум – Фредерисиа – 4+ @ 1.85 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од данскиот Ландспокал куп. Во него ќе се сретнат Далум и Фредерисиа, поточно два тима кои припаѓаат на различен ранг од данскиот фудбал. Домаќините се дел од ниска лига во Данска, а зад себе и немаат некои импресивни резултати, па гостите на овој натпревар се огромни фаворити. Да се типува на конечен исход не вреди бидејќи коефициентот е премал, но голови се надеваме дека ќе има и тоа многу. Наш предлог е 4+ со квота 1.85 во Mozzart.

УЦД – Дери Сити – 4+ @ 2.25 во Bet365

УЦД се наоѓа убедливо на последната позиција и во секое следно коло се се поблиску до елиминација во втората ирска лига. Од 28 изиграни натпревари собраа само 10 бода што е навистина премалку за да бидат дел од елитата во Ирска. Дери Сити пак е на второто место и има големи амбиции за да ја преземе лидерската позиција, но големо е прашањето колку ќе успеат во тоа. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку четири погодоци, па затоа типуваме 4+ со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*