ТИП НА ДЕНОТ (05.09.2023, 20:00) ФЛИТВУД ТАУН – ТРАНМЕРЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а во фокусот ќе бидат натпреварите од пониските англиски лиги.

Ние за вас ќе го анализираме натпреварот од ЕФЛ трофејот од првото коло во четвртата група помеѓу Флитвуд Таун и Транмере.

Флитвуд е фаворит и ќе оди на победа

Флитвуд се натпреварува во третиот ранг на англискиот фудбал и од почетокот на сезоната игра многу лошо. Во првото коло го освоија првиот бод, а потоа влегоа во црна серија и на наредните пет меча запишаа пет порази, каде постигнаа само два гола, а примија девет. Моментално се наоѓаат на претпоследното место во лигата, а од нив сигурно се очекуваше многу повеќе. Ова е прв меч од групата за ЕФЛ трофејот и сигирно ќе сакаат да стартуваат со победа, а домашниот терен може да биде голема предност.

Транмере во катастрофална форма

Транмере се натпреварува еден ранг подолу од Флитвуд, па затоа е и аутсајдер во овој меч според квалитетот. Исто така и за Транмере може да се каже дека е во катастрофална форма. Во првите шест кола освоија само три бода, па сигурно ги чека грчевита борба за опстаок. Во групата од ЕФЛ трофејот исто така се аутсајдер и немаат големи очекувања. Пред два месеци одиграа пријателски меч со Флитвуд, на кој беа поразени, па немаат големи шанси на ова гостување. Јасно е дека овој меч нема големо значење за двете екипи, па и сигурно тимот нема да даде се од себе да дојде до позитивен резултат.

Очекување

Дуел на два тима кои се во лоша форма, а предност му даваме на домаќинот поради домашниот терен и веруваме дека ќе дојде до победа.

ТИП:

Флитвуд Таун – Транмере – 1 @ 1.85 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*