Тикет на денот (вторник, 05.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Стигнаа деновите кои ги најавуваме. Денес и утре е најслаба понуда во последниот месец дена, но овој термин УЕФА го предвиде за квалификациите за ЕУРО. Ова е нашиот супер дабл за денес.

Болтон – Салфорд – 4+ @ 2.90 во Mozzart

Болтон како некогашен премиерлигаш е фаворит на мечот со Салфорд кој пред неколку сезони се појави на големата сцена, поточно во професионалниот ранг. Сепак ова е натпревар од ЕФЛ купот, турнир каде што тренерите воглавно бираат играчи кои немаат толку многу минути. Веројатно не се ни толку многу познати, но тоа не значи дека немаат мотив да остават добар впечаток. Првата фаза од ова натпреварување се игра по групи, а овие две екипи играат во група 5. Болтон започна одлично во Лига 1 и имаше три победи на самиот почеток, но потоа следуваше убедлив пораз од Виган на домашен терен. Салфорд започна послабо во Лига 2 и имаат веќе два порази со едно реми и две победи. Овде ние очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме 4+ со квота 2.90 во Mozzart.

Барнсли – Гримзби – 1&2+ @ 2.35 во Bet365

Барнсли е во третата, а Гримзби во четвртата лига. Тоа обично покрај домашниот терен, би било доволна причина на овој натпревар да бидат фаворити. Гримзби изигра еден натпревар во рамките на ЕФЛ трофејот и ремизираа против младиот тим на Манчестер Сити. Покрај Барнсли, Гримзби и Манчестер Сити У21, во групата е и екипата на Бредфорд. Домаќините се во одлична форма и врзаа две победи на гости во Лига 1. Прво против Виган, а потоа и против Челтенхем, додека Гримзби беше поуспешен од Гилингем. Ние овде типуваме 1&2+ со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*