Тикет на денот е-Спорт (05.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден исполнет со натпревари од е-Спортот. Денешниот тикет ќе ни биде составен од два меча од ESL Pro League Season 18 во CS:GO. По комплетирање на натпреварите од група А, продолжуваме со дуелите од група Б.

Big – Monte – 1 @ 1.83 во Bet365

Нè очекува супер интересен натпревар меѓу Big и Monte на стартот на групата Б, а веднаш може да се забележи кој е фаворит во оваа пресметка. Пред само една недела, Big славеше со 2-0 против Monte и така ја продолжи победничката серија на четири меча. За разлика од нив, Monte има само две победи на претходните четири дуели и како аутсајдер ќе се надева на изненадување во мечот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Mouz – Mibr – 1 @ 1.20 во 22Bet

За денешниот меч се поставува само едно прашање, а тоа е дали MIBR ќе успее да ја прекине серијата од три порази по ред? Во моментов не делува така, а причина за тоа се убедливите поради од Team Spirit, Aurora и Vitality. Mouz, од друга страна, игра прекрасно и без потешкотии оствари четири победи по ред. Mouz беше подобар од Big, Eternal Fire, Team 500 и Team Sampi. Ние предлагаме 1 со квота 1.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*