Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската Регионална лига – Централ кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Гелисдорф и Бад Глеихенберг. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, но и гостите во истиот временски период остварија идентичен учинок.

Гелисдорф – Бад Глегинберг – 1 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Гелисдорф беше 2.12, а во моментов бележи пад од скоро 13% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*