Натпревар со традиција (27.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на Клермонт и Мец.

Клермонт е на 17-то место на табелата и досега се уште немаат освоено бодови во новата сезона.

Мец пак има за нијанса подобар учинок и во изминатите два натпревари еднаш ремизираше и еднаш беа поразени.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели секогаш играат со голови, поточно на сите тие натпревари двата тима успеваат да постигнат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*