Натпревар со традиција (26.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Менхенгладбах и Леверкузен.

Менхенгладбах е на 9-то место со вкупно освоен 1 бод од првото коло.

Баер Леверкузен пак е на 5-та позиција со вкупно 3 бода и учинок од 1 победа, 0 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните натпревари секогаш се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*