Тикет на денот (петок, 25.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Како секој петок, така и овој во поголем број од лигите се игра по еден натпревар со кој се отвора новото коло. Ова е нашиот предлог тикет на денот.

Шалке – Холштејн Кил – 3+ @ 1.65 во Mozzart

Новото коло во Цвајт се отвора со натпревар помеѓу некогашниот германски великан, екипата на Шалке и Холштејн Кил кој во првите три кола собра 6 бода, додека Шалке досега од можни 9 собра само три бода. Домаќините од Гелзенкирхен минатата сезона ја завршија на поразувачката 17-та позиција и така после година дена се врати назад во втората Бундеслига додека Кил заврши на средината на табелата во Цвајт. Дефинитивно овие два клуба докжаа дека играат офанзивен фудбал што е секако карактеристично за оваа лига, па овде очекуваме ефикасен дуел со најмалку три погодоци. Коефициентот за 3+ во Mozzart изнесува 1.65.

Нант – Монако – 2&2+ @ 2.12 во 22Bet

Веќе на самиот почеток на првенството, Монако покажа дека оваа сезона ќе биде сериозен конкурент на ПСЖ за титулата. Клубот во претходните години луташе, се менуваа тренери, но конечно се вклопија со Ади Хитер. Тренер со победнички менталитет кој потенцира ефикасен фудбал. Во првите две кола постигнаа седум погодоци и освоија максимални шест бода. Нант во првите две кола има исто толку и порази и тоа од екипи кои се послаби од Монако, па овде не се двоумиме околу предлог типот. Ние ви предлагаме 2&2+ со квота 2.12 во 22Bet.

Оренбург – ЦСКА Москва – Х2&4+ @ 2.85 во Bet365

Натпреварот кој денес се игра во Оренбург ќе биде помеѓу две екипи на чии натпревари во просек паѓаат по скоро четири погодоци. Оренбург е на последното место и досега примија 12 гола, додека ЦСКА е на петтата позиција и досега постигнаа дури 12 гола, најмногу во лигата заедно со Спартак и Самара. На таа основа лесно може да заклучиме дека нас овде не очекуваме отворен и ефикасен натпревар, а сметаме и дека ЦСКА има далеку поквалитетен состав и веруваме дека ќе останат непоразени на овој натпревар. Наш предлог тип е Х2&4+ со квота 2.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*