Натпревар со традиција (25.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:30 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Селта и Реал Мадрид.

Селта е на 16-то место со вкупно 1 бод и учинок од 0 победи, 1 реми и 1 пораз.

Реал Мадрид е на првата позиција со вкупно 6 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 0 реми и 0 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели имаат доста интересна традиција, а тоа е дека Реал Мадрид се јавува како победник на последните шест меѓусебни натпревари, па ако и денес биде така ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог

2 @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*