Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:10 се сретнуваат екипите на Стрифинг и Хорн. Домаќините досега собраа вкупно 4 бода преку 1 победа, 1 реми и 2 порази, додека гостите имаат 6 бода и учинок од 2 победи, 0 реми и 2 порази.

Стрифинг – Хорн – 1 @ 1.96 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стрифинг беше 2.45, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.96 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*