Бундеслига 2-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Започна и Бундеслигата, а веќе една рунда се изигра, па на ред е второто коло. Очекуваме ефикасни и неизвесни натпревари во оваа рунда. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Лајпциг – Штутгарт – 1

Новото коло во германската Бундеслига започнува со натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Лајпциг и Штутгарт. Лајпциг е на средината на табелата, а во првото коло запишаа пораз од екипата на Леверкузен. Штутгарт во моментов е на лидерското место. Тие победија со убедлив резултат од 5-0, па поради гол разликата ја имаат честа да бидат лидери на табелата. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.53 во Mozzart.

Келн – Волфсбург – 3+

Јарците на премиерниот дуел имаа тешко гостување и беа пречекани од страна на соседот Дортмунд кој успеа со погодок во 88-та минута да ги земе трите бода на тој натпревар. Од друга страна Волфсбург на домашен терен имаа лесна задача и без поголеми проблеми го совладаа тимот на Хајденхејм. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку три погодоци, а коефициентот за 3+ изнесува 1.78 во Bet365.

Бохум – Дортмунд – 2

Сезоната се уште е на почеток, а Бохум го презеде последното место. Тоа е сценарио кое овој тим сака по секоја цена да биде избегнато. Дортмунд пак е со амбиции за титула и веруваме дека се уште не можат да се помират со ланскиот исход каде што во последното коло останаа без пехарот. Ние на овој дуел типуваме 2 со квота 1.44 во 22Bet.

Дармштат – Унион Берлин – 2

Дармшатат лани беше дел од Цвајт, но благодарение на втората позиција на табелата тие обезбедија директен пласман и сега се дел од најјаката германска лига, а нивните амбиции се насочени само кон фактот да останат повеќе од една сезона во Бундес. За противник го имаат тимот на Унион Берлин кој ќе го гледаме во ЛШ и тоа директно во групната фаза. Дотогаш има се уште време, па веруваме дека овие натпревари Берлинците ќе ги искористат за да соберат некој бод. Наш предлог е 2 со квота 1.95 во 20Bet.

Фрајбруг – Вердер Бремен – ГГ

Фрајбург врза три последователни победи во овој месец. Најпрво имаа контролен дуел со Емполи, а потоа во Купот го совладаа Оберахерен. Во првото коло во Бундеслигата се сретнаа со Хофенхајм и на тој натпревар успеаа да ги земат и првите три бода. Вердер пак на самиот почеток имаше доста тежок натпревар, поточно беа домаќини против Баерн Минхен и претрпеа висок пораз, но тоа до некаде можеби и беше очекувано. Овде веруваме дека ќе имаме голови и типуваме ГГ со квота 1.71 во Mozzart.

Хајденхејм – Хофенхајм – Х2

Големо е прашањето колку тимот на Хајднхејм ќе се снајде во Бундеслигата, поточно дали ќе обезбедат опстанок со оглед на фактот што конкуренцијата за тоа е повеќе од сериозна, но како и да е веруваме дека нема лесно да се предадат. Хофенхајм беа поразени на премиерниот дуел против Фрајбург, но сега веруваме дека работите ќе бидат поразлични. Наш предлог е Х2 со квота 1.43 во Bet365.

Менхенгладбах – Леверкузен – ГГ

Oд резултатите на последните неколку натпревари на овие две екипи може да заклучиме дека ова ќе биде натпревар на тимови кои се во одлична форма. Домаќините немаат пораз на последните 12 натпревари од сите натпреварувања, додека гостите врзаа четири последователни победи. Овде веруваме дека ќе гледаме ефиаксен дуел, па затоа типуваме ГГ со квота 1.44 во 22Bet.

Мајнц – Ајнтрахт Франкфурт – 3+

Мајнц беше тимот кој во минатата сезона им ја „зеде“ титулата на Дортмунд во последното коло бидејќи изиграа реми, а бодовите воопшто не им значеа, но тоа е фудбалот и затоа е толку интересен. Ајнтрахт е дел од квалификациите за конференциската лига и единствениот „билет“ за Европа им е тоа. Двете екипи знаат да изиграат ефикасно, па затоа типуваме 3+ со квота 1.72 во 20Bet.

Баерн Минхен – Аугсбург – 1/1

Баерн Минхен во првото коло на натпреварот против Вердер докажаа дека и оваа сезона се екстра квалитетни и дека примарна цел им е домашното првенство. Тие се сретнаа со Вердер и успеаа да запишат убедлив триумф на тој натпревар. Аугсбург пак запиша два неуспеси во новата сезона. Еднаш беа поразени во купот од Унтерахинг, а потоа ремизираа на спектакуларен натпревар против Менхенгладбах. Баварците се огромни фаворити на овој натпревар и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1/1 со квота 1.36 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*